Kutyaólak téliesítése – Hogy ne fázzanak a házőrzők!
|
November elején bizony már vége a vénasszonyok nyarának, a hőmérséklet csökken és ha a meteorológiai jelentéseket tanulmányozzuk, megállapíthatjuk, hogy nemsokára itt a tél és előbb vagy utóbb elkezd havazni is. Az udvaron élő kutyusok is érzik a hideg közeledtét, ezért a gazdiknak téliesíteniük kell a kutyaólakat.
A legjobb, ha minél előbb beszerezzük a legmegfelelőbb búvóhelyet vagy menedéket kedvencünknek. A hideg idő ugyanis nagyon veszélyes lehet, ha nincs egy meleg hely az udvarban, ahová behúzódhatnak a házőrzők. Fontos, hogy száraz helyen alhassanak, a garázs vagy egy jól szigetelt kutyaól már megfelelő a számukra. A nagy bundájú, hideget jól viselő fajtáknak ez annyira nem okoz gondot, de azok a kutyák, amelyek rövidszőrűek, és nincs rajtuk elég zsírréteg nagyon hamar megbetegszenek.
De ettől függetlenül is függetlenül problémát okoz, ha nagy hidegben sokáig van a szabadban az eb, ugyanis a hypothermia vagyis a szervezet életveszélyes kihűlése ugyanúgy fenyegeti őket. Tünetei: a kutyák lelassulnak, letargikussá válnak és nem mozognak.
A másik hideghez kapcsolódó probléma a fagyási sérülések. A kutyák füle és a tappancse a legérzékenyebb és ezek szenvednek a leghamarabb fagyási sérüléseket, aminek következtében el is üszkösödhetnek.
Ezért nagyon fontos, hogy a kutyaólat megfelelően kibéleljük, esetleg a vastagabb pénztárcájúak, fűtőszálak bevezetésével is megfelelő hőmérsékletűvé, még komfortosabbá tehetik a vackokat.
A fából készült kutyaólak belsejét jól szigeteli, ha belső oldalukat filcdarabokkal borítjuk. Külön kedveskedhetünk ebünknek azzal, ha gyapjúból készült „fészket” csinálunk neki. |
|